۰۴۱-۳۴۴ ۸۵۵ ۱۵
دریافت نوبت مشاوره

گفتار درمانی

گفتار درمانی

گفتار درمانی

 با بهره مندی از جدید ترین تجهیزات و نرم افزارهای تخصصی گفتاردرمانی ، سعی دارد مشکلات گفتاری ، زبانشناختی ، تلفظ ، لکنت ، مشکلات گویایی ، آوایی ، حسی لمسی و حرکتی ناحیه صورت و دهان ، مشکلات تنفسی و .. را در مراجعین گرامی به حداقل برساند .

گفتاردرمانی یا آسیب‌شناسی گفتار و زبان رشته‌ای از علوم توانبخشی است که به بررسی ماهیت انواع اختلالات گفتار و زبان و نیز روشهای تشخیص و درمان این اختلالات می‌پردازد. ارزیابی و تشخیص اختلال در بلع را نیز در حیطه تخصص متخصصان گفتار درمانی می‌دانند.شاید افرادی را دیده باشید که در حین سخن گفتن گیر میکنند یا یک حرف را بیش از حد میکشند یا بخشی از کلمات را زیاد تکرار میکنند اینها کسانی هستند که در اصطلاح دچار لکنت هستند البته تشخیص  و درمان این اختلال بر عهده گفتار درمانگران یا آسیب شناسان گفتار و زبان است .شاید کودکانی را دیده باشید که نسبت به سن و سالشان خیلی کمتر از کودکان دیگر حرف میزنند اینها کودکانی هستند که تاخیر در رشد گفتار و زبان (DSL) دارند .

توانبخشی در درمان اینگونه افراد بعهده متخصصین گفتاردرمانی است.گفتار درمانگران هیچوقت برای کسی دارو تجویز نمیکنند و با ارزیابی تواناییهای گفتاری و زبانی افراد و بدنبال آن با آموزشها و درمانهای تخصصی به آنها کمک میکنند تا این تواناییها در عمل پدیدار شوند